Finále ManU – Barcelona splnením túžob mnohých fanúšikov


Manchester United proti FC Barcelona, Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi. Finále futbalovej Ligy majstrov 2008/09, ako si ho určite predstavovali a želali všetci nezainteresovaní fanúšikovia a samozrejme aj priaznivci oboch týchto veľkoklubov. Úradujúci anglický šampión a zároveň obhajca trofeje v LM hrajúci momentálne v skvelej forme a na druhej strane mužstvo predvádzajúce najkrajší ofenzívny futbal zo všetkých európskych tímov. Proti sebe zároveň stoja tréneri dvoch generácií – na lavičke United 67-ročný Škót Alex Ferguson, ktorý počas 22 rokov na Old Trafforde získal s “červenými diablami” viac ako 20 trofejí. Jeho náprotivkom je 40-ročný Pep Guardiola, pre ktorého môže byť už prvá sezóna v seniorskom futbale v úlohe hlavného kouča najúspešnejšou v kariére.
Obaja finalisti dominujú vo svojich ligových súťažiach, ktoré sú považované za najkvalitnejšie v Európe. Barcelona má na čele Primera División už sedembodový náskok pred Realom Madrid, Manchester vedie tabužku o tri body pred FC Liverpool, no má navyše k dobru jeden dohrávaný duel.
“Je skvelé, že nás vo finále vyzve taký skvelý tím, akým v súčasnosti je Manchester United,” skonštatoval Pep Guardiola.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *