Carrick oslávi 25 rokov prestupom do Manchestru United


Anglickému Manchestru United sa podarilo dotiahnuť do úspešného konca prestup reprezentačného stredopoliara Michaela Carricka z ďalšieho prvoligového futbalového klubu Tottenham Hotspur. Vicemajstra Premier League 2005/06 bude stáť angažovanie hráča, ktorý v piatok dovŕšil 25 rokov, 15 miliónov libier.

Carrick by sa mal v zostave “červených diablov” zhostiť úlohy po bývalom írskom kapitánovi tímu Royovi Keanovi, ktorý opustil Old Trafford v priebehu minulého ročníka a po jeho skončení v drese Celticu Glasgow definitívne zavesil kopačky na klinec. Do absolútneho potvrdenia prestupu ešte zostáva súhlas Carricka s platovými podmienkami, podľa denníka The Sun by mal zarábať okolo 50 000 libier týždenne. Daily Mirror zase píše o 12 miliónoch libier a ďalších bonusoch za každý zo štyroch rokov platnosti zmluvy.

Rodák z Newcastlu naposledy menil dres v auguste 2004, kedy z West Hamu United prestúpil do Tottenhamu za 2,71 milióna libier. Carrick sa dostal aj do záverečnej nominácie Albionu na MS v Nemecku, nastúpil len v jednom zápase – vo víťaznom osemfinále proti Ekvádoru (1:0).

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *