Pi. máj 24th, 2024

Ofenzívny stredopoliar anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Cristiano Ronaldo sa pre portugalský denník Publico vyjadril, že minimálne v nasledujúcej sezóne zostane aj naďalej hráčom “červených diablov”. V budúcnosti by však chcel hrať za španielsky Real Madrid.
“Alex Ferguson si vypočul moje argumenty a ja jeho. Napokon sme sa dohodli, že najlepšie pre obe strany bude, ak zostanem v Manchestri. Preto môžem potvrdiť, že v ročníku 2008/09 budem hrať za United. Ak si niekto myslí, že budem obliekať dres ManU proti svojej vôli, veľmi sa mýli. Chcel by som všetkých ubezpečiť, že za Manchester budem hrať celým svojím srdcom a dušou. Budem tvrdo bojovať, aby sa nám podarilo dosiahnuť želané úspechy,” povedal 23-ročný rodák z Funchalu, ktorý má ešte na ďalšie štyri roky platný kontrakt s tímom z Old Traffordu.
Tréner ManU Alex Ferguson od začiatku odmietal odchod svojej superhviezdy do Realu Madrid. “Vedeli sme, že to napokon takto dopadne a Ronaldo zostane u nás. Pred niekoľkými týždňami som odletel do Portugalska, aby sme sa o všetkom otvorene porozprávali. Cristiano prechádzal zložitým obdobím, najmä keď ho začali lákať do Realu. Keď som mu však vysvetlil môj postoj k celej záležitosti, upokojil sa. Sme veľmi radi, že poskytol interview, v ktorom všetko vysvetlil,” povedal po stredajšom prípravnom stretnutí svojich zverencov proti talianskemu Juventusu (0:0) Sir Alex Ferguson. Škótsky kormidelník si uvedomuje, že naťahovanie okolo možného odchodu Cristiana Ronalda z Britských ostrovov mu určite nepridalo na popularite v radoch priaznivcov úradujúceho víťaza Ligy majstrov. “Fanúšikovia ho musia pochopiť. Dostal sa do veľmi zložitej situácie, keď mu ponúkali obrovské peniaze. Je to mladý temperamentný chlapec z Madeiry, ktorému umrel otec, keď bol ešte malý. On sám však najlepšie vie, že v Manchestri je naozaj šťastný a nikdy sa nemal na čo sťažovať. Vždy sme s ním zaobchádzali tým najlepším možným spôsobom, mal výborný vzťah so spoluhráčmi. Myslím si, že teraz to už celé môžeme uzavrieť. Cristiano zostáva hráčom Manchestru United, a to je najdôležitejšie,” dodal Alex Ferguson na margo najlepšieho hráča najvyššej anglickej súťaže Premier League z uplynulej sezóny 2007/2008 a autora 42 súťažných gólov, ktorý bude pre zranenie členka svojmu tímu chýbať minimálne do októbra tohto roka.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *