Ne. júl 14th, 2024

Orgány Premier League začali vyšetrovanie vo veci prestupu Andersona z F.C. Porto do Manchestru United – informuje The Mirror.
Pred tromi rokmi prestúpil Anderson z brazílskeho klubu Gremio, do portugalského F.C. Porto. 75 % prestupovej čiastky vtedy zaplatila skupina s tajomným menom: Global Soccer Investment.
Vedenie Premier League sa teda rozhodlo prešetriť, či GSI nie je vlastníkom kontraktu hráča.
Ak sa to potvrdí, potom boli porušené dva predpisy Premier League. Prvý hovorí o tom, že len súčasný klub daného futbalistu môže byť vlastníkom jeho zmluvy, a on sám má mať plné právo na zisk pri predaji hráča. Druhý predpis zakazuje klubu uzatvárať akákoľvek dohody pri prestupoch hráčov (známy je prípad pri prestupe Tima Howarda).
Situácia je podobná tej, ktorá pred rokom nastala v klube West Ham United, ktorý uskutočnil transfer Javiera Mascherana a Carlosa Teveza. Vtedy vedenie West Hamu zatajilo fakt že oni sami nie sú vlastníkmi zmlúv futbalistov. Vtedy West Ham dostal pokutu vo výške 5,5 milióna libier.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *