Po. júl 22nd, 2024

Vo finále FA Cupu dva najlepšie kluby anglickej Premier League – Manchester United a Chelsea.

Na troch rôznych frontoch, z toho dvakrát s finálovou príchuťou, by mohlo prísť k meraniu síl medzi dvoma suverénmi anglickej futbalovej scény – FC Chelsea a Manchestrom United, a to v priebehu 15 májových dní.

Londýnski zverenci portugalského trénera Joseho Mourinha si v nedeľu práve na manchesterskom Old Trafforde gólom Michaela Ballacka v predĺžení semifinálového stretnutia Anglického pohára s Blackburnom (2:1) otvorili cestu za druhou trofejou v tejto sezóne.

Po zisku Ligového pohára majú šancu aj na FA Cup a stále nevzdávajú ani boj o primát v Premier League. Na obidvoch domácich fórach však majú pred sebou prekážku najťažšiu – Manchester United.
Obidva tímy sa stretnú najskôr 8. mája na Stamford Bridge v ligovom stretnutí, ktoré môže ešte výrazne zamiešať karty v boji o titul, a o 11 dní neskôr, 19. mája, je na programe finále najstaršej klubovej súťaže na starom kontinente na vynovenom Wembley.

“Červených diablov” posunula do londýnskej futbalovej mekky sobotňajšia birminghamská výhra 4:1 nad Watfordom. Obaja súperi by sa navyše za istých okolností mohli stretnúť v máji aj do tretice, tentoraz na poli Ligy majstrov. A opäť by to bol priamy duel o všetko, pretože žreb rozhodol o tom, že cesta United a Chelsea sa môže skrížiť až vo finále na Olympijskom štadióne v Aténach 23. mája.

Aby sa tento zaujímavý scenár naplnil, musí Manchester v semifinále vyradiť milánske AC a pred Chelsea stojí úloha zvládnuť v repríze spred dvoch rokov súboje s FC Liverpool.

“Na konci sezóny budú ľudia hodnotiť najlepšie kluby Európy podľa trofejí, ktoré získajú. Ak Ligu majstrov vyhrá Liverpool alebo AC Miláno, získa povesť najlepšieho tímu. V skutočnosti si obdiv zaslúži to, čo v tejto sezóne predvádzajú Manchester a Chelsea. Verím, že aj prvý zápas na Stamford Bridge bude svojím spôsobom ligovým finále. Ak budeme pokračovať v nastolenom trende, máme šancu tretíkrát v rade siahnuť na trofej,” poznamenal Mourinho.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *