Ut. máj 28th, 2024

Argentínsky stredopoliar talianskeho futbalového klubu Inter Miláno Juan Sebastian Veron sa priznal, že aj on dostal niekožkokrát neotonovú injekciu, ktorá obsahuje prípravok kreatín a používa sa pri operáciách srdca. Látka sa síce priamo nenachádza na listine zakázaných, no jej dlhodobejšie užívanie je všeobecne považované za nebezpečné. “Neoton som dostal nie raz, ale viackrát. Bolo to vždy, keď nás čakalo v krátkom období viac zápasov. Je to povolený preparát, ktorý dostáva veľa futbalistov. Lekár vedel, čo nám dáva a či je látka pre nás bezpečná. Ak by nebola, určite by nám ju prestal ordinovať,” povedal Veron v rozhovore pre televíznu spoločnosť RAI. Práve štátna televízia odvysielala vo štvrtok večer avizovaný dokument o údajnom dopingu Juventusu Turín a kapitána talianskej reprezentácie Fabia Cannavara. V záberoch, ktoré natočili pred finálovým zápasom Pohára UEFA 1999 proti Olympique Marseille, bolo jasne vidieť Cannavara, ktorý v tom čase obliekal dres Parmy, ako dostáva neotonovú injekciu. Cannavaro na zázname leží na posteli a žartuje s klubovými lekármi o nadchádzajúcom finále, zatiaľčo mu do ramena pichajú injekciu. Parma vyhrala finálový duel napokon 3:0 a získala trofej.
Doping v talianskom futbale je veľmi diskutovanou témou. V novembri 2004 uznal súd lekára Juventusu Turín Riccarda Agricolu vinným z podávania podporných látok hráčom v rokoch 1994-1998. V tom období vyhral Juventus tri ligové tituly a v roku 1996 aj Ligu majstrov. Vyšetrovanie inicioval český tréner Lecce Zdeněk Zeman, ktorý ešte v čase, keď trénoval AS Rím obvinil konkurenčný Juventus z podávania zakázaných podporných prostriedkov hráčom.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *