Holandský reprezentačný útočník Ruud van Nistelrooy je už veľmi blízko k skompletizovaniu svojho prestupu z anglického Manchestru United do španielskeho Realu Madrid za 14 miliónov eur.
„Real Madrid dnes oznámi prestup Van Nistelrooya,“ píše utorkové vydanie španielskeho denníka Marca o mužovi, ktorý bude prvou veľkou rybou krážovského veľkoklubu v letnom prestupovom termíne. „Oba kluby dosiahli dohodu na úrovni 14 miliónov eur,“ dodáva Marca, podľa ktorého musí športový riaditeľ „bieleho baletu“ Predrag Mijatovič dotiahnuť na Britských ostrovoch už len pár detailov.
Tridsaťročný kanonier stratil miesto v základnej zostave tímu trénera Alexa Fergusona v záverečnej štvrtine minulého ročníka anglickej Premier League a nebol ani stabilným členom holandskej reprezentácie na nedávno skončených XVIII. majstrovstvách sveta v Nemecku.
Real v ňom však vidí predovšetkým muža, ktorý počas piatich rokov na Old Trafforde nastrieľal v 150 stretnutiach za „červených diablov“ 95 gólov.