Pi. júl 12th, 2024

Sídlo Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone bude v piatok 20. marca dejiskom žrebu záverečnej fázy, teda štvrťfinále, semifinále a finále, tohtosezónnej edície oboch európskych klubových pohárových súťaží. Najskôr sa od 12.00 h SEČ do osudia dostane osem najúspešnejších mužstiev v Lige majstrov, o hodinu neskôr potom prídu na rad štvrťfinalisti Pohára UEFA. Generálnemu sekretárovi UEFA Davidovi Taylorovi budú pri jednotlivých žrebovacích procedúrach pomáhať ambasádor rímskeho finálového stretnutia LM (hrá sa 27. mája 2009 o 20.45 h SELČ), bývalý taliansky reprezentant Bruno Conti, a zástupca finálového duelu európskeho pohára č. 2 (hrá sa 20. mája 2009 o 20.45 h SELČ v Istanbule) v osobe Cana Barta, 73-ročného bývalého tureckého futbalového aj basketbalového reprezentanta, v súčasnosti športového novinára píšuceho pre Hürriyet.
Ruka Bruna Contiho najskôr rozhodne o tom, ktoré dvojice sa stretnú vo štvrťfinále Ligy majstrov, pričom tentoraz už môžu na seba naraziť aj mužstvá z rovnakej krajiny. Prvé zápasy tejto fázy sú na programe v utorok 7. a v stredu 8. apríla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr. V ďalšom priebehu slávnostného ceremoniálu sa rozhodne tiež o dvojiciach pre semifinále LM (28. a 29. apríla, resp. 5. a 6. apríla 2009) ako aj o tom, kto bude v prípade postupu do finále na Olympijskom štadióne v Ríme vedený ako domáci tím. Can Bartu potom zopakuje to isté s mužstvami úspešnými v osemfinále Pohára UEFA, pričom v tomto prípade sú prvé duely štvrťfinále naplánované na 9. a odvety na 16. apríla, semifinále sa uskutoční 30. apríla a 7. mája.
Účastníci štvrťfinálového žrebu futbalovej Ligy majstrov 2008/09:
Manchester United, FC Chelsea, Arsenal Londýn, FC Liverpool (všetky Angl.), FC Barcelona, FC Villarreal (oba Šp.), FC Porto (Portug.), FC Bayern Mníchov (Nem.).
Zostávajúci program zápasov Ligy majstrov 2008/09 (všetky stretnutia odohrajú o 20.45 h SELČ):
štvrťfinále: 7. a 8. apríla /prvé zápasy/, resp. 14. a 15. apríla /odvety/
semifinále: 28. a 29. apríla /prvé zápasy/, resp. 5. a 6. mája /odvety/
finále: 27. mája (Olympijský štadión v Ríme /Tal./).
Účastníci štvrťfinálového žrebu futbalového Pohára UEFA 2008/09:
Werder Brémy (Nem.), Olympique Marseille (Fr.), postupujúci z dvojice Metalist Charkov (Ukr.)/Dinamo Kyjev (Ukr.), postupujúci z dvojice Šachťor Doneck (Ukr.)/CSKA Moskva (Rus.), postupujúci z dvojice Zenit Petrohrad (Rus.)/Udinese Calcio (Tal.), postupujúci z dvojice Galatasaray Istanbul (Tur.)/Hamburger SV (Nem.), postupujúci z dvojice Aalborg BK (Dán.)/Manchester City (Angl.), postupujúci z dvojice Sporting Braga (Portug.)/Paríž St. Germain (Fr.).
Zostávajúci program zápasov Pohára UEFA 2008/09:
štvrťfinále: 9. apríla /prvé zápasy/, resp. 16. apríla /odvety/
semifinále: 30. apríla /prvé zápasy/, resp. 7. mája /odvety/
finále: 20. mája (Istanbul /Tur./).

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *