St. máj 29th, 2024

Moskovský štadión v Lužnikách sa po nedeľňajšom zápase 7. kola ruskej futbalovej ligy medzi Spartakom Moskva a FK Moskva (1:1) začal pripravovať na finále Ligy majstrov 2007/08. Len pár hodín po dohraní stretnutia začali rozoberať umelú trávu, namiesto ktorej sa na olympijskom štadióne rozprestrie trávový koberec. Výmena hracej plochy by mala byť hotová do 4. mája, finále Ligy majstrov sa v Lužnikách uskutoční o sedemnásť dní neskôr – v stredu 21. mája.
Moskva nikdy predtým nehostila finále Ligy majstrov, celkovo pôjde o najvýchodnejšie dejisko rozhodujúceho zápasu v histórii. Dva najúspešnejšie kluby v ročníku 2007/08 sa stretnú na štadióne s kapacitou 84 845 sedadiel. Štadión v Lužnikách postavili v roku 1956, o 24 rokov neskôr bol centrom olympijských hier a v roku 1999 sa na ňom hralo finále Pohára UEFA. Lužniki sú domovským stánkom Torpeda Moskva a Spartaka Moskva.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *