Pi. júl 12th, 2024

Napätie z ihriska moskovského štadióna v Lužnikách sa po stredajšom finále futbalovej Ligy majstrov medzi Manchestrom United a FC Chelsea prenieslo aj do fanúšikovských táborov. Ruské bezpečnostné zložky mali plné ruky práce s anglickými priaznivcami, ale podľa informácií tlačovej agentúry RIA Novosti bitky neviedli k žiadnym vážnym zraneniam. “V centre Moskvy sa odohralo viacero bitiek medzi fanúšikmi Manchestru a Chelsea. Nešlo o žiadne vážne narušenia poriadku,” citovala agentúra moskovského policajného šéfa Viačeslava Kozlova.
Do centra moskovskej metropoly preniklo po stretnutí, v ktorom po penaltovej dráme mali dôvod na oslavu prívrženci “červených diablov” z Old Traffordu, niekoľko z približne 50 000 britských divákov. Ruské úrady nasadili počas futbalového sviatku do akcie viac ako 14 000 policajtov a príslušníkov iných bezpečnostných zložiek.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *