So. máj 25th, 2024

Kluby anglickej futbalovej Premiership dali opäť milióny libier na nákup nových posíl. Ako sa už stalo v posledných rokoch tradíciou, najviac financií použila majstrovská Chelsea. Londýnsky klub zaplatil Manchestru City 21 miliónov libier za Shauna Wrighta-Phillipsa a osem miliónov dostal Athletic Bilbao za Asiera Del Horna. Vicemajster Arsenal Londýn predal Patricka Vieiru za 13 miliónov libier do Juventusu Turín a za 10 miliónov kúpil Bielorusa Alexandra Gleba zo Štuttgartu. Termín na prestupy v anglickej najvyššej súťaži je otvorený do 31. augusta a do tohto dátumu sa môžu odohrať ešte niektoré zaujímavé transfery.

Najvýznamnejšie prestupy v Premiership:
1. Shaun Wright-Phillips 21 miliónov libier (Manchester City – Chelsea),
2. Patrick Vieira 13,7 milión libier (Arsenal – Juventus),
3. Alexander Gleb 10 miliónov libier (Stuttgart – Arsenal),
4. Asier Del Horno 8 miliónov libier (Athletic Bilbao – Chelsea),
5. Aiyegbeni Yakubu 7,5 milióna libier (Portsmouth – Middlesbrough),
6. Peter Crouch 7 miliónov libier (Southampton – Liverpool),
7. Scott Parker 6,5 milióna libier (Chelsea – Newcastle),
8. Jose Reina 6 miliónov libier (Villareal – Liverpool),
9. Mateja Kežman 5,3 milióna libier (Chelsea – Atletico Madrid),
10. Craig Bellamy 5 miliónov libier (Newcastle – Blackburn) a Per Kroldrup 5 miliónov libier (Udinese – Everton),

12. Park Ji-Sung 4 miliónov libier (PSV Eindhoven – Manchester United), 12. Emre 3,8 milióna libier (Inter Miláno – Newcastle), 13. Simon Davies 3,5 milióna libier (Spurs – Everton), 14. Mikael Forssell 3 milióny libier (Chelsea – Birmingham) a Walter Pandiani 3 milióny libier (Deportivo La Coruňa – Birmingham), 16. Yossi Benayoun 2,5 milióna libier (Real Santander – West Ham) a Darren Bent 2,5 milióna libier (Ipswich – Charlton)

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *