St. jún 19th, 2024

Absolvovaním zdravotných vyšetrení spraví Carlos Tevez budúci utorok po návrate z juhoamerického futbalového šampionátu Copa América ďalší krok na ceste do tímu anglického majstra Manchestru United. Informáciu, ktorá len potvrdzuje niekožko dní avizovaný záujem trénera “červených diablov” Alexa Fergusona o angaľovanie argentínskeho kanoniera v službách West Hamu United, zverejnil Tevezov poradca disponujúci zároveň obchodnými právami na hráča Kia Joorabchian. “V utorok Carlos Tevez priletí do Británie, aby sa podrobil lekárskym testom na Old Trafforde, ktoré sú súčasťou jeho prestupu do Manchestru United. Všetky zainteresované strany sú spokojné s podmienkami a v nasledujúcich dňoch sa doriešia už iba administratívne záležitosti. Až do tohto času sa zdržíme ďalších vyhlásení,” oznámil Joorabchian. “Zainteresovaných strán” je v tomto prípade viac ako zvyčajne, na čo doplatil West Ham v súvislosti s príchodom argentínskej dvojice Tevez, Javier Mascherano z brazílskeho Corinthians. Obaja totiž majú súčasne zmluvy so spoločnosťou angloiránskeho podnikateľa Joorabchiana Media Sports Investment (MSI), čo regule anglickej Premier League nedovožujú. Nezávislá komisia preto vymerala “kladivárom” pokutu 5,5 milióna libier a kauza stále poskytuje priestor na nádeje Sheffieldu United, že by sa mohol v súťaži zachrániť na úkor tímu z Upton Parku.
“Myslím si, že môžem povedať: hráč je náš. Tevez je naším hráčom, vkladáme do neho Veľké nádeje. Premier League to trochu naťahuje, asi sa len chce ubezpečiť, že všetko prebehne transparentne. Máme rovnaký záujem, neradi by sme vyvolali nejaké pochybnosti, želáme si, aby všetko bolo priezračne čisté,” uviedol Alex Ferguson a pridal aj vizitku budúcej akvizície: “Vzrušujúci futbalista s fantastickou fazónou. Vo veku 23 rokov môže ešte napredovať. West Ham mu môže ďakovať za záchranu.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *