Pi. júl 12th, 2024

Angažovanie ľavého obrancu Balea by mohlo dať zelenú Heinzeho prestupu do Tottenhamu.

Líder anglickej futbalovej Premier League Manchester United je na najlepšej ceste posilniť káder o
17-ročného waleského obrancu Garetha Balea z druholigového Southamptonu. Angažovaním ľavého zadáka by sa mohli na Old Trafforde skončiť dni Argentínčana Gabriela Heinzeho, na ktorého už čakajú s otvorenou náručou v Tottenhame.

“Kohúti” ponúkli “červeným diablom” za Heinzeho 5 miliónov libier, podmienkou realizácie prestupu však bolo práve angaľovanie Balea. Hráča, ktorého považujú za najväčšiu britskú nádej na danom poste, si v Southamptone cenia na 10 miliónov libier.

Na St. Mary´s však vedia, že ak Bale zostane do konca sezóny, jeho cena klesne, pretože mu zostane už iba rok platnosti zmluvy. Ostrovné médiá predpokladajú, že Bale podpíše s Manchestrom zmluvu pred záverom januárového prestupového obdobia, ale v Southamptone zostane do konca ročníka na hosťovaní.

Okrem Walesana tréner United Alex Ferguson nezabúda ani na cieľ získať defenzívneho stredopoliara Owena Hargreavesa z Bayernu Mníchov. Dvadsaťosemročný Heinze, najpopulárnejší hráč medzi fanúšikmi United za sezónu 2004/05, prišiel o miesto v zostave vinou zranení a ofenzívneho prejavu Patrica Evru, ktorý dostáva na ľavej strane obrany prednosť.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *