Po. júl 22nd, 2024

Šéfovia najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League chcú zareagovať na množiace sa polemiky nad rozhodnutiami arbitrov tým, že požiadajú Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) o dovolenie používať pri sporných situáciách v dôležitých stretnutiach videozáznamy.

Prezident FIFA Sepp Blatter už dávnejšie avizoval svoj odmietavý postoj k tejto otázke, pretože by sa podľa neho narušila jedna z najdôležitejších vlastností futbalu – jeho plynulosť. Hovorca Premiership avizoval, že Angličania chcú poslať v januári otvorený list, v ktorom vysvetlia pozitíva používania videozáznamov v sporných momentoch, pri ktorých hlavný rozhodca nebude môcť dobre posúdiť, či gól padol alebo nie.

Rovnako chcú načrtnúť problematiku používania videa pri situáciách bez lopty mimo dohľadu arbitrov a pri pokutových kopoch.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *