Pi. júl 12th, 2024

Wayne Rooney je nadšený, že trénerom anglickej futbalovej reprezentácie sa stal Fabio Capello a talianskemu odborníkovi chce pomôcť vstúpiť medzi legendy. Útočník Manchestru United vo svojom prvom rozhovore od Capellovho menovania povedal, že sa už nemôže dočkať prvého stretnutia s trénerom, ktorý dokázal priviesť k titulom štyri špičkové európske kluby AC Miláno, Juventus Turín, AS Rím a Real Madrid. Svojho žezla sa “Don” Capello ujme 7. januára a Rooney už teraz horí nedočkavosťou pred februárovým priateľským zápasom so Švajčiarskom. “Teším sa na to. Nový tréner vždy vzbudzuje vzrušenie, nikdy neviete, či sa chystá spraviť zmeny, alebo nechá všetko po starom. Samozrejme, že sa s ním chcem nie len stretnúť, ale aj pracovať pod jeho vedením. Jeho klubová bilancia je brilantná a som presvedčený, že aj do anglickej reprezentácie prinesie niečo nevšedné. Potešilo ma, keď ho menovali, uchvacujú ma najmä jeho úspechy,” vychrlil slová chvály zakončovateľ, ktorého absencia v záverečnom zápase kvalifikácie ME 2008 s Chorvátskom (2:3) bola jedným z faktorov anglického zlyhania a následného odvolania Steva McLarena. “Ako Angličan som si želal na tomto poste toho najlepšieho človeka, ktorý by nás doviedol k triumfom. Osobne si myslím, že sme ho našli. Dúfam, že aj my jemu pomôžeme k veľkým víťazstvám, aby sa stal pre celé Anglicko legendou,” povedal Rooney a za svojich spoluhráčov sľúbil novému koučovi absolútnu podporu.
Capello prichádza na Britské ostrovy ako renomovaný klubový tréner, na konte má 9 titulov z dvoch náročných európskych súťaží a jeden z Ligy majstrov. Štyrikrát priviedol k “scudettu” AC Miláno, raz AS Rím a dvakrát Juventus Turín, právo pýšiť sa poslednými dvoma mu však odňali zásahom administratívnej moci v dôsledku účasti “starej dámy” v korupčnej afére. Dva majstrovské primáty má na konte aj s Realom Madrid, zhodou okolností sa mu však vždy stali osudnými a musel sa zo San Bernabéua porúčať.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *