Ne. jún 16th, 2024

Hráč Manchestru United, Cristiano Ronaldo, sa nemôže dočkať svojho prvého vystúpenia na MS.

Od 21-ročného hráča to je dosť pochopiteľné. CV: finalista ME, víťaz FA Cupu, víťaz Carling Cupu, Uefa Team of the Year, PFA Team of the Year, FIFPro Special Young Player of the Year. Ale to najlepšie má ešte pred sebou.

“Dúfam, že tento turnaj bude jeden z mnohých MS pre mňa” povedal Ronaldo, kto je sebavedomý ohľadom šancí Portugalska, ktoré má aj mladé hviezdy, aj bývalých hráčov Zlatej generácie.

“Tento rok máme dobré mužstvo a boli sme spokojní s tým, ako sme sa kvalifikovali” povedal Ronnie.

“Myslím si, že v tíme je podobná atmosféra, aká bola pred ME v 2004, ale uvedomujeme si, že teraz to bude oveľa ťažšie.”

“Musíme vyhrať skupinu, to je prvotným cieľom, a uspieť v našom prvom zápase proti Angole je veľmi dôleľité.”

“Mexiko a Irán sú vo futbale smiešni súperi, ale musíme vyhrať ten prvý zápas, aby nám to dalo sebavedomie na ďalšie dva. Iba potom môžeme rozmýšžať nad tým, ktorý tím bude prvý.”

Ronaldovi sa darilo počas kvalifikácii, skóroval pätinu portugalských gólov, ale zaujíma ho len úspech mužstva.

“Budem sa snažiť skórovať, a budem sa tešiť, keď sa mi bude dariť, ale mojou úlohou je pracovať pre tím” povedal. “Dávať góly bude čerešnička na torte, keď bude tím úspešný”.

Proti zostave, v ktorej je Ronaldo, Deco, a Figo a s rodeným víťazom Philom Scolarim na čele, by ste nemali vsádzať.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *