St. apr 17th, 2024

Rio Ferdinand sa momentálne nachádza v Ugande kvôli prejednávaniu o založení futbalovej akadémie v tejto krajine. Škola by mala byť financovaná Manchestrom United a West Hamom United.

Obranca Manchestru United je vo východnej Afrike, kde sa má stretnúť s Ugandským prezidentom, Yowerim Musevenim, kde sa má s pomocou United, West Hamu a firmy Nike vybudovať Proline Soccer Academy.
“The Observer“ informuje, že Ferdinand sa s Museveniom stretol v sobotu večer. Akadémia bude mať na starosti nielen výchovu mladých futbalistov, ale aj zabezpečenie vyššej životnej úrovne žudí. Bude ju navštevovať 150 detí vo veku od 3 do 17 rokov. Polovicu z nich budú tvoriť deti bez rodičov. Náklady na založenie školy sa pohybujú okolo 300 tisíc libier.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *