Ut. máj 28th, 2024

Mickaël Samy Silvestre sa narodil 9. augusta 1977 v Chambray-Les-Tours, Francúzsko. Je ženatý a so svojou manželkou Sev má dcéru Evy. S profesionálnym futbalom začal vo francúzskom Rennes, kde odohral tri sezóny od roku 1995-1998. Tam si ho vyhliadol Inter Miláno a v sezóne 1998/99 obliekal dres milánskeho klubu. Nastúpil v 18 ligových zápasoch a 6 zápasoch Ligy Majstrov, vrátane štvrťfinále proti Manchesteru United. Jeho výkony sa pozdávali aj Sirovi Alexovi Fergusonovi a 10. septembra 1999 popísal tento stredný/ľavý bek zmluvu s Manchestrom United. Taliansky klub inkasoval 4 milióny libier.

Silvestre sa okamžite udomácnil v základnej zostave Červených diablov, pôvodne mal nastupovať v strede obrany po boku Jaapa Stama, no po odchode Dennisa Irwina si svoje miesto našiel na žavom kraji obrany, kde podával konštantne dobré výkony. Aj jeho zásluhou tak United získali za sebou dva majstrovské tituly. V sezóne 2002/03 sa presunul do stredu obrany k Wesovi Brownovi, a odvtedy už svoj pôvodný stopérsky post neopustil. V spomínanej sezóne odohral spomedzi hráčov United najviac minút a získal svoj tretí titul. Následne sa vytvorila stopérska dvojica Ferdinand-Silvestre, mnohými považovaná za najlepšiu v Premier League v tej dobe. V januári 2004 však prišiel dištanc pre Ria Ferdinanda a tým utrpela aj výkonnosť Silvestreho, ktorému zjavne chýbala Riova prítomnosť na ihrisku. Jeho návrat do základnej zostavy aj patrične oslávil: dvoma gólmi do siete Liverpoolu. Práve v Liverpoole nemá Silvestreho špeciálne veľmi v láske, lebo práve medzi Liverpoolom a Manchestrom sa Francúz rozhodoval, kde bude pôsobiť. A odpoveď dobre poznáme.

Dobré výkony v drese United mu zabezpečili aj reprezentačnú pozvánku do francúzskej reprezentácie, kde do dnešného dňa odohral 77 zápasov, na majstrovstvách Európy 2004 odohral všetky zápasy galského kohúta. Medzi jeho najväčšie prednosti patrí rýchlosť, schopnosť dobre sa orientovať sa pri štandartných situáciach, dlhé pasy smerom dopredu. Je to taký tichý robotník, nefrfle, neháda sa rozhodcami a sústredí sa na svoju hru. Mikael Silvestre.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *