Pi. máj 24th, 2024

John Francis O’Shea (John O´Shea) sa narodil 30. apríla 1981 vo Waterforde, Írsko. Do Manchestru United prišiel ako dorastenec v auguste roku 1998. Počas sezón 1998/1999 a 1999/2000 nastúpil za rezervné mužstvo 20 krát a strelil dva góly, keď sa v januári 2000 pobral na hosťovanie do druhodivízneho Bournemouthu, odkiaž si priniesol naspäť v marci výborné hodnotenia.

S novými skúsenosťami sa chcel John pobiť o miesto v A tíme, no napriek tomu, že odohral dva zápasy za prvé mužstvo vo Worthington Cupe, v Charltone a Sunderlande, sezónu 2001/2002 opäť strávil na hosťovaní.

Tento krát odišiel do belgického mužstva Royal Antwerp, s ktorým má Manchester United podpísanú dohodu o spolupráci. Nebol tam sám, spolu s ním tam odišli Luke Chadwick, Danny Higginbotham a Ronnie Wallwork. Už v tom čase obliekal Sheasy dres írskej reprezentácie do 21 rokov.

Reprezentačný debut medzi mužmi si odbil 15. augusta 2001 proti Chorvátsku, keď prišiel na ihrisko v 84. minúte, no nanešťastie zavinil penaltu, ktorá znamenala konečné skóre 2:2. Sezóna 2002/2003 však znamenala zlom v jeho kariére, keď sa prepracoval do základnej zostavy United, jeho univerzálnosť mu určite pomohla, veď John O’Shea môže nastúpiť na každom poste v obrane či v strede zálohy. Najmä jeho hra na žavej strane obrany bola vynikajúca a jeho útočné výlety po čiare robili radosť fanúšikom United na celom svete. Niekedy si dovolil filigránske kúsky aj na lepších dribléroch ako je on (napr. na Figovi). Výbornú premiérovú sezónu vyšperkoval Sheasy aj tímovým úspechom – ziskom titulu majstra Anglicka.

V ďalších sezónach prišla trochu kolísavá výkonnosť, čo je u mladého hráča aj pochopiteľné, no tento talentovaný obranca má dobrú šancu aj vďaka svojej univerzálnosti obliekať dres Manchestru United ešte veža rokov. Na dôkaz toho, že sa s ním počíta, jeseni 2005 podpísal John O’Shea s červenými diablami nový 4-ročný kontrakt. Veď kto by nechcel vidieť viac podobných gólov ako z Highbury vo februári toho istého roku ?

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *