St. mar 27th, 2024

Futbalisti Manchestu United zvíťazili v prestížnom zápase 31. kola na domácej pôde nad mužstvom FC Liverpool presvedčivo 3:0 (1:0) a upevnili si tak vedúce postavenie na čele tabuľky Premier League. “Červení diabli” na vypredanom Old Trafforde otvorili skóre zásluhou obrancu Wesa Browna, ktorý využil zaváhanie gólmana “the Reds” Pepeho Reinu. V závere I. polčasu si neudržal nervy na uzde stredopoliar FC Liverpool Javier Mascherano a po druhej žltej karte za nešportové správanie oslabil hostí. Po zmene strán sa v 79. min po rohu Naniho a ďalšom zaváhaní Reinu presadil hlavou Cristiano Ronaldo, na konečných 3:0 uzatvoril o niekožko sekúnd na to peknou strelou Luis Nani. Celých deväťdesiat minút duelu proti Manchestru absolvoval slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel. Po prehre hráči Liverpoolu stratili reálnu šancu na zisk anglického titulu, o ktorý v zostávajúcich siedmich kolách zabojuje trio Manchester United, Arsenal Londýn a FC Chelsea.

Výsledok úvodného nedeľňajšieho duelu 31. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League:

Manchester United – FC Liverpool 3:0 (1:0)
Góly: 34. W. Brown, 79. C. Ronaldo, 81. Nani, ČK: 44. Mascherano (Liverpool), 76 000 divákov (vypredané)
Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celé stretnutie.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....