St. apr 24th, 2024

1. Lebo v bránke máme najlepšieho brankára ligy. Futbalové klišé hovorí, že rozdiel medzi dobrým a skvelým brankárom je 12 bodov. Také klišé to asi až tak nebude. Van der Sar je pravým nástupcom Petra Schmeichela v tom zmysle, že má aj mentálnu silu na to, aby hájil svätyňu United. Chyba proti Fulhamu ho nepoložila, práve naopak, odvety chytá ako v tranze.

2. Lebo v obrane nám šéfuje Rio Ferdinand, hráč, ktorého prítomnosť na ihrisku zvyšuje aj kvalitu výkonov obrancov okolo neho. A keď sa nedarí jeho spoluhráčom, ako včera Vidićovi a Evrovi, dokáže niesť zodpovednosť na svojich pleciach. Včera neprehral takmer žiadny osobný súboj.

3. Lebo sme mali šťastie a strelili gól, na ktorý súper už nestihol odpovedať, taký je futbal, stalo sa nám to na Emirates Stadium, teraz sa to stalo Liverpoolu. Hranica medzi úspechom a zatratením je vo futbale veľmi úzka.

4. Lebo Ronaldo už vie kopať priame kopy.

5. Lebo tento tím má obrovskú vnútornú silu a ide až na doraz aj v zápase, v ktorom ho súper prehráva. Nezvesí hlavy a „nevyklidí“ ihrisko už po 60 minútach, ako sa to stalo napr. na Old Trafforde, kde isté mužstvo už ani nebojovalo a prehralo 0:2.

6. Lebo John O’Shea predsa len nie je také drevo.

Prečo Liverpool neporazil nás

1. Lebo nepremenil svoje šance, my si vlastné góly úmyselne dávať nebude. Ale má to čo robiť aj s bodom 1 v prvej časti článku. Nie je naša vina, že dokážeme premeniť aj to málo šancí, čo sme včera dostali.

2. Nie je žiadnym prekvapením, že Liverpool si vytvorí na Anfield Road územnú prevahu. Ale že by si vypracoval v tomto zápase nejaké výrazné množstvo čistých šancí to povedať nemožno. Ale má to čo robiť aj s bodom 2 v prvej časti článku.

3. Lebo nedokázali ubrániť 4 hráčov v pokutovom území, pričom Liverpool tam mal napratanú celú jedenástku na čele s brankárom Reinom, ktorý aj podľa komentátorov Sky Sports mohol vyriešiť situáciu lepšie.

5. Lebo Benitez stiahol z ihriska na posledných 20 minút hráča, ktorý nám robil najväčšie problémy (Bellamy).

Poznámky na záver

Ad1: Je smiešne sledovať reakcie fans Liverpoolu vtom zmysle, ako oni hrajú perfektní futbal, ako nás zatlačili a my len so šťastím vyhrávame. Takto nehrá majster! Áno pre tento zápas platí, že sme mali šťastie a výsledok nie je spravodlivý. Ale tak tabuľka snáď neklame, prvé miesto, 72 bodov (LFC 53), 66 gólov (LFC 44), to všetko v 29 zápasoch. Tožká nespravodlivosť a samé šťastie! Ale v lete sa opäť všetko vráti do spravodlivých kožají.

Ad2: Smiešne je aj vyhováranie sa na rozhodcu, ktorý každý sporný súboj 50/50 posúdil v prospech Liverpoolu, nezapískal jasnú penaltu po faule na Sahu, miesto nadstavených 2 minút hral 3 a pol, miesto 4 takmer 6. Možno mal aj uznať ofsajdový gól (čo potvrdil aj Benitez, že išlo o postavenie mimo hry) Bellamyho. Ešte nám vylúčil aj Scholesa, oprávnene, tu nie je nad čím špekulovať. Takže neviem, kto by sa mal sťaľovať na rozhodcu. Príčiny sú inde.

Ad3: Takéto reakcie robia chuť víťazstva ešte sladšou.

Zaujímavosť na úplný záver

Posledný ligový gól proti Liverpoolu za Manchester United strelil John O’Shea.

Posledný ligový gól za Liverpool proti Manchestru United strelil John O’Shea.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *