Pi. júl 12th, 2024

Prvý muž európskeho futbalu, Michel Platini v stredu pred úvodným stretnutím semifinále Ligy majstrov 2008/09 Manchester United – Arsenal Londýn odovzdá legende “červených diablov” Sirovi Bobbymu Charltonovi čestnú Cenu prezidenta UEFA. Majster sveta z roku 1966 je v súčasnosti riaditeľom ManU, v roku 1968 bol kžúčovou osobou stojacou za úspechom manchesterského mužstva v Európskom pohári majstrov. Charlton bol jedným zo 16 ľudí, ktorí prežili pád lietadla s hráčmi United známy aj ako mníchovské letecké nešťastie v roku 1958.
“Je pre mňa vežkou cťou odovzdať Cenu prezidenta UEFA takému vynikajúcemu džentlmenovi a vežvyslancovi futbalu, akým je Sir Bobby Charlton. Reprezentuje totiž všetko, o čom je tento šport: fair-play, rešpekt a skutočnú lojalitu,” nechal sa v utorok počuť Platini.
“Mimoriadne ma teší, že prezident UEFA mi odovzdá toto ocenenie. Množstvo najpamätnejších zápasov mojej kariéry som totiž absolvoval práve v európskych klubových súťažiach či už ako hráč alebo funkcionár,” vyhlásil Charlton.
Prezidentskú cenu v roku 2008 Platini udelil skvelému kanonierovi Realu Madrid Alfredovi di Stéfanovi. “Teší ma, že budem mať česť nasledovať jedného z najlepších futbalistov histórie,” uzavrel Bobby Charlton, najlepší futbalista Európy za rok 1966.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *