St. apr 24th, 2024

Kapitán Manchestru United Gary Neville vyzval Christiana Ronalda k 15-gólovej méte v tejto sezóne. Portugalský krídelník oslavil v nedeľu svoje 21 narodeniny dvoma gólmi proti Fulhamu. Skvele zahraný priamy kop a presná strela z ťažkého uhla v závere zápasu zariadili tri body pre domácich. Nie najhorší štart potom, čo si musel odpikať trest od UEFA, potom čo neváhal ukázať svoj prostredník fanúšikom Benefiky v zápase LM pred dvoma mesiacmi.

“Cristiano by mal definitívne skórovať viac gólov ako momentálne skóruje”povedal Neville. “Disponuje dvoma skvelými nohami, silou a rýchlosťou, a tiež je skvelý vo vzduchu. Podarilo sa mu vsietiť pár gólov, ale podľa mňa by to malo byť viac pravidelné. S jeho schopnosťami, nemalo by mu robiť problem skórovať 15 gólov za sezónu.” Pre United to musí byť potešujúce streliť 4 góly, na ktorých sa nepodiažali ani jeden z ich pravidelných strelcov, Ruud van Nisterooy alebo Wayne Rooney. No so slepšujúcou formou Ronalda a Sahu, ktorý skóroval 9 gólov v posledných 12 zápasoch to vyzerá, že vo Fergusonov tíme sa prebúdzaju aj ďalši strelci. Možno to nebude stačiť na dobehnutie Chelsea, no malo by to stačiť na druhé miesto. Na druhej strane po 6 čistých kontách v 8 zápasoch United obdržali 6 gólov v posledných 4 dňoch.

“Dostávame príliš mnoho gólov, musíme sa v tomto smere zlepšiť” hovorí Neville. “Chvížu to potrvá, kým sa zohráme s novými hráčmi. Vyskytli sa zápasy, v ktorých sme sa plne nekoncentrovali a individuálne góly znamenali stratu bodov. Musíme sa toho vyvarovať.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *