So. apr 20th, 2024

Obranca Gary Neville by mal byť anglickému mužstvu k dispozícii pre sobotňajší štvrťfinálový zápas MS vo futbale proti Portugalsku a vniesť do zatiaž nevyrovnanej hry zadnej línie potrebnú skúsenosť. Neville, ktorého na pravej strane “suplovali” Jamie Carragher a Owen Hargreaves, vynechal ostatné tri stretnutia pre problémy s pravým lýtkom. “Gary už s nami absolvoval všetky činnosti a nesťažoval sa na žiadne bolesti,” s uspokojením konštatoval po stredajšom tréningu tréner Sven-Göran Eriksson, ktorému by sa návratom Nevilla do zostavy otvorila možnosť presunúť Hargreavesa na obvyklejší post defenzívneho stredopoliara. “Ak by to obnášalo riziko, Garyho by som nazaradil do základnej jedenástky, ale podľa súčasnej situácie v tom nevidím problém. Ešte sa rozhodujem medzi herným sytémom 4-3-3 a 4-5-1, ale vopred vám ho aj tak neprezradím.”
Anglicko nastupuje do súboja o semifinále MS s bilanciou tri víťazstvá, jedna remíza a s povesťou mužstva, ktoré hrá na úspech, nie pre oko diváka. “Vždy sa snažíte hrať pekne, ale prioritou zostáva triumf,” pripomenul Eriksson. “Ak zmeníte priority, väčšinou potrebujete miesto v najbližšom lietadle domov. Tomu sa chceme vyhnúť. Futbal je veľmi zvláštny. Pobreľie Slonoviny predvádzalo výborné výkony, aj Ghana, Holandsko či Španielsko – a kde sú dnes?”
Kžúčovým mužom pre osud Anglicka na vrcholných podujatiach sa zdá byť portugalský tréner Luiz Felipe Scolari. Treba pripomenúť nielen štvrťfinálovú prehru práve s Portugalskom na Euro 2004 v rozstrele zo značky pokutového kopu. Scolari totiž sedel na lavičke Brazílie, keď pred štyrmi rokmi v rovnakej fáze MS zastavila Angličanov a navyše, aby pikantných súvislostí nebolo dosť, odmietol ponuku stať sa Erikssonovým nástupcom.
Spomenutý pôvodom švédsky tréner však odmieta vnímať takúto optiku: “Som stopercentne presvedčený, že nik z môjho kádra nebude v sobotu po výkope ani trochu myslieť na to, kto sedí na súperovej lavičke,” vyslovil presvedčenie Eriksson, ktorý pomenoval aj základné faktory doterajšieho nepresvedčivého vyznenia jeho zverencov: “Nepriazeň šťasteny v mnohých rozhodujúcich situáciách, zlyhania defenzívy, viaznúca rozohrávka.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *