So. máj 25th, 2024

Nová kultúra, jazyk, futbal. S tým všetkým sa musel vysporiadať srbský bek Nemanja Vidič (24) po prestupe zo Spartaka Moskva do Manchestru United.

„Ruská liga je tvrdá, taktieľ ako srbská, kde som hral za Červenú Hviezdu Belehrad. No Premiership je ešte viac fyzicky náročná. Každý zápas je tu v Anglicku veľkým súbojom. Zistil som, že je to pre mňa ako boxerský zápas. Do budúcnosti musím zabezpečiť, aby som to nebol ja, kto bude leľať na zemi,“ hovorí Nemanja a pokračuje:

„veľkým rozdielom je to, že to čo tolerujú rozhodcovia v Anglicku, v Rusku už pískajú. Niekedy si spomeniem ako to tam bolo a zrazu ma nejaká ruka drží za rameno pri zemi alebo mi bráni v pohybe. Používanie rúk na zastavenie protihráča nie je v Rusku dovolené. Niekedy tu očakávate faul, zastavíte sa chcete počuť hvizd no ten neprichádza.“

„Ale nevorím, že mi to nesedí. Myslím, že s fyzickou stránkou anglickej hry sa viem dobre vyrovnať. Len som si tu musel rýchlo zvyknúť na štýl hry a rozhodovania. Potom to už bude ok,“ tvrdí Vidič.

„Prvých pár mesiacov bolo v Manchestri veľmi ťažkých. Manažér, klub a hráči boli skvelí, každý deň sa ma pýtali, či niečo nepotrebujem. No bolo ťažké komunikovať. Býval som v hoteli a zvykal som si na tunajší futbal a kultúru. Bol som hodený do vody a musel som plávať.“

„A na vrchole toho bola obava, že fans si budú hovoriť „kto je tento hráč“. United ma kúpili za 7 miliónov libier a bol som celkom neznámy. A ľudia sú samozrejme zvedaví, čo dostanú za 7 miliónov. Veľmi som sa obával, že budem pod drobnohľadom a veľmi som chcel klubu oplatiť dôveru, ktorú do mňa vložil. No učím a adaptujem sa na všetko,“ poznamenáva Nemanja.

„Bývam už v dome, moja angličtina sa zlepšuje a tak sa necítim od všetkého oddelený. Môžem sa stretnúť aj s chlapcami. To všetko mi pomáha na ihrisku. Myslím, že teraz hrám už len lepšie a lepšie. Chcem dokázať, že môžem byť platným členom United. Toto je len začiatok toho, čoho som schopný. Myslím, že so seba viem dostať ešte niečo lepšie a dokázať, prečo som bol kúpený. Budúcu sezónu uvidíte od mňa to najlepšie. To vám ukážem, kto je reálne Nemajna Vidič,“ uzatvára túto tému srbský reprezentant.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *