Pi. máj 24th, 2024

Nedeľné stretnutie anglickej futbalovej Premier League môže byť pre Argentínčana Carlosa Teveza posledným v drese West Hamu. “Kladivári” bojujúci o záchranu nastúpia v existenčnom stretnutí na Old Trafforde proti novému majstrovi Manchestru United.

Zostupu sa už určite nevyhnú posledný Watford a Charlton. O tom, kto bude tretím vypadávajúcim, sa rozhodne medzi West Hamom, Wiganom a Sheffieldom United. Najťažšiu pozíciu z tejto trojice má Wigan, ktorý na Londýnčanov a Sheffield stráca tri body a v poslednom zápase pocestuje práve do Sheffieldu. Situácia londýnskeho klubu sa však môže skomplikovať aj v prípade záchrany. Prestup Teveza a jeho krajana Mascherana totiž nebol v súlade s pravidlami Premier League a niektoré kluby z najvyššej súťaže oznámili, že majú v úmysle žalovať West Ham a požadujú odobratie bodov. Predstavitelia disciplinárnej komisie to však nechcú dovoliť, keďže West Ham už dostal pokutu 5,5 milióna libier. Argentínsky talent však Upton Park cez leto pravdepodobne aj tak opustí. Jeho výkony totiž upútali pozornosť viacerých klubov, aj keď sa mu strelecky nedarilo tak, ako si predstavoval. Ďalším faktom, ktorý môže pri prípadnom prestupe zavážiť je skutočnosť, že Tevez takmer vôbec nehovorí po anglicky.

“Tevez hral v posledných týždňoch výborne, rovnako ako zvyšok tímu. Jeho hra bola excelentná. Je to veľmi dobrý hráč a jazyková bariéra v tom prípade nehrá žiadnu úlohu,” povedal tréner Alan Curbishley. Jeho zverenci sa budú v nedeľu pravdepodobne spoliehať aj na to, že Manchestru v poslednom stretnutí už o nič nejde, keďže titul si zaistil už pred dvoma týždňami.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *