Pi. jún 14th, 2024

Podľa obrancu anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Ria Ferdinanda je tréner Interu Miláno José Mourinho – trochu paradoxne – presne tým človekom, ktorý by raz mal prebrať Manchester United po úspešnom terajšom koučovi Sirovi Alexovi Fergusonovi.
Stopér reprezentácie Albiónu považuje kormidelníka osemfinálového súpera “červených diablov” v Lige majstrov za jedného z najlepších trénerov na svete. “Je veľmi málo ľudí, ktorí by v budúcnosti mohli nahradiť Fergusona,” povedal Rio Ferdinand pre magazín GQ a dodal: “Ak máme nájsť osobnosť, ktorá by mohla zastávať túto pozíciu, mal by to byť José Mourinho.”
Iný názor však pre The Mail on Sunday vyslovila legenda United – Sir Robert “Bobby” Charlton. Podľa neho by bývalý kouč FC Chelsea či FC Porto nemal dostať “dedičstvo” po Fergusonovi. “Je talentovaný, ale nemyslím si, že by zapadol do filozofie klubu.” Podobne sa vyjadril iný bývalý hráč Manchestru Bryan Robson: “Útočný futbal bol v United vždy tradíciou. Pre mňa je tréner Mourinho až priveľmi opatrný.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *