Pi. júl 12th, 2024

Stredajší finálový duel aktuálneho ročníka najprestížnejšej európskej pohárovej klubovej súťaže – Ligy majstrov (LM) 2007/2008, v ktorom na štadióne v moskovských Lužnikách nastúpi v čisto anglickom súboji Manchester United proti FC Chelsea, povedie štvorica slovenských arbitrov. Hlavným rozhodcom bude žuboš Micheľ, na čiarach mu budú pomáhať Roman Slyško a Martin Balko, štvrtým rozhodcom je Vladimír Hriňák. O tejto skutočnosti informovala v pondelok oficiálna stránka Európskej futbalovej únie (UEFA). Dlhodobo najlepší slovenský futbalový arbiter ž. Micheľ, ktorý v piatok oslavoval 40. narodeniny, patril medzi najväčších ašpirantov na finále Ligy majstrov 2007/2008. Pre rodáka zo Stropkova to bude vrchol na klubovej scéne, v rámci LM ním dosiaž bolo v jeho prípade semifinále v roku 2003, a to v ďalšom anglickom súboji FC Liverpool – FC Chelsea. Micheľ pískal už finálový duel druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže – Pohára UEFA, v ktorom v Seville pred piatimi rokmi nastúpili proti sebe škótsky tím Celtic Glasgow a portugalský klub FC Porto.
Tretiemu najlepšiemu mužovi s píštalkou za rok 2007 podľa Medzinárodnej federácie pre futbalovú históriu a štatistiku (IFFHS) Micheľovi tak po verdikte rozhodcovskej komisie UEFA pribudlo do jeho zbierky ďalšie významné ocenenie.
žuboš Micheľ, ktorý sa predstaví aj na júnových majstrovstvách Európy v Rakúsku a Švajčiarsku, rozhodoval v doterajšej kariére na dvoch majstrovstvách sveta (2002 v Kórejskej republike a 2006 v Nemecku) i na OH 2000 v Austrálii a pískal aj finále Pohára konfederácií FIFA 2005 v Nemecku medzi Brazíliou a Argentínou.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *