St. máj 29th, 2024

Rok potom, čo mu lekári diagnostikovali rakovinu, môže devätnásťročný futbalista Max Taylor odohrať prvý zápas za Manchester United. Kouč Ole Gunar Solskjaer mladého obrancu nominoval na štvrtkové stretnutie Európskej ligy na ihrisku Astany.
Taylor sa vlani na jeseň od lekárov dozvedel, že má rakovinu semenníkov. Po chemoterapiách sa vrátil na trávnik v septembri a už dvakrát nastúpil za výber Manchestru United do 23 rokov.
“Vlani o takomto čase som mal za sebou prvú chemoterapiu. Nikdy by som si nepomyslel, že o rok neskôr už pôjdem s áčkom,” povedal pre klubový web obranca, ktorý v Manchestri pôsobí od 14 rokov.
United už majú v Európskej lige istý postup do vyraďovacej časti a tréner Solskjaer do Kazachstanu vzal veľa mladíkov. Skúsených hráčov nechal odpočívať.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *