Št. apr 25th, 2024

Hráči Manchesteru United si dnes vybrali svoj deň – prehali Riverside Stadium zahanbujúco 4:1.
Už v druhej minúte musel Edwin van der Sar loviť loptu zo siete, po parádnej strele Mendietu z približne 25 metrov. Lopta sa nešťastne odrazila od rúk holandského brankára. V šanci sa objavil aj Ruud van Nistelrooy, lenže jeho strelu z uhla kryl bez problémov Swarzer. Hre United dosť často chýbal moment prekvapenia, čo využili hráči Boro na skórovanie druhého gólu, ktorý dal Jimmy Floyd Hasselbaink v 26. minúte po chybe obráncu červených diablov Ferdinanda. Po druhom góle došlo k nepochopenému striedaniu a v 31.minúte sa na ihrisku objavil Richardson namiesto striedaného obrancu Bardsleyho. Tento ťah sa síce ukázal ako správny ale až do chvíle 45. minúty keď Richardson potiahol hráča Middlesbroughu za dres v šestnástke a rozhodca nariadil penaltu, ktorú hladnokrvne premenil Yakubu. Zápas mierne pripomínal stretnutie Manchesteru United proti Tottenhamu keď diabli po poločase prehrávali práve 3:0, ale nakoniec zápas otočili na 3:5. Táto senzácia sa však nestala a na Riverside Stadium pokračovala bezzubá hra diablov. V 60. minúte išiel dole Park Ji-Sung, ktorého nahradil Ronaldo a hra United ožila, avšak to zvrat v zápase nestačilo. V 78. minúte sa s obranou pohrali hráči Boro z čoho padol štvrtý gól do našej siete, ktorý strelil Mendieta, jednoznačne hráč zápasu. Šance United boli, ale gól do siete Middlesbrough padol až v nastavenom čase, keď dobre kopnutý roh Scholesa hlavou usmernil do siete Ronaldo.

Middlesbrough: Schwarzer: Parnaby, Bates, Riggott, Queudrue, Pogatetz; Mendieta (Morrison, 87), Boateng, Rochemback (Doriva, 64); Hasselbaink (Nemeth, 79), Yakubu.
Substitutes: Jones, Viduka.

Manchester United: van der Sar, Bardsley (Richardson, 31), Ferdinand (Brown, 87), Silvestre, O’Shea; Fletcher, Smith, Scholes, Park (Ronaldo, 60), Rooney; van Nistelrooy.
Substitutes: Howard, Rossi.