Ut. apr 23rd, 2024

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v predposlednom 37. kole najvyššej anglickej súťaže – Premier League na domácom štadióne Old Trafford nad aktuálne desiatym mužstvom tejto ligy West Hamom United presvedčivo 4:1. Cestu k povinným trom bodom začal už v tretej minúte dláždiť portugalský ostrostrelec “červených diablov” Cristiano Ronaldo, ktorý otváral skóre. Ten istý hráč bol autorom aj druhého presného zásahu Manchestru v 24. minúte. Hrozivo vyzerajúci stav 3:0 svietil na svetelnej tabuli pred 76 013 divákmi po tom, ako dve minúty po Ronaldovi trafil presne v 26. minúte Argentínčan Carlos Tévez. O skorigovanie prvopolčasového výsledku sa postaral v 28. min. Ashton a hráči West Hamu tak odchádzali do šatní s dvojgólovým mankom. Ich nádejou mohlo byť vylúčenie hráča Manchestru Naniho, ktorý uvidel červenú kartu z rúk hlavného rozhodcu Mikea Rileyho v 37. min. V druhom dejstve však hráči West Hamu gól z viacerých šancí nestrelili, naopak štvrtý presný zásah zaznamenal Manchester po presnom zásahu Carricka v 59. min. Pozoruhodným faktom zápasu bola štatistika striel. Finalisti aktuálneho ročníka Ligy majstrov totiž na brankára hostí Roberta Greena vystrelili štyrikrát a všetky strelecké pokusy skončili v sieti. Dlhoročný gólman Norwichu tak zaznamenal nelichotivú úspešnosť nula percent.
Boj o titul je po víťazstve Manchestru United nad West Hamom stále otvorený, na rade je teraz Chelsea, ktorá nastúpi v pondelňajšej dohrávke na ihrisku Newcastlu a ak chce pomýšžať na zisk majstrovského titulu, musí zvíťaziť. Z boja o titul je už definitívne vyradený londýnsky Arsenal, ktorý zaostáva za Manchestrom o sedem bodov.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 37. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League:

Manchester United – West Ham United 4:1 (3:1)
Góly: 3. a 24. C. Ronaldo, 26. Tévez, 59. Carrick – 28. Ashton, ČK: 37. Nani (Manchster), 76 013 divákov