Po. júl 15th, 2024

United sa zákrok polície proti anglickým fanúšikom zdal neprimeraný.

Vedenie anglického futbalového klubu Manchester United obvinilo taliansku políciu z neprimeraného zásahu voči ostrovným fanúšikom počas stredajšieho stretnutia štvrťfinále Ligy majstrov na Olympijskom štadióne v Ríme.

V druhom polčase prvého stretnutia s rímskym AS zakročili poriadkové sily proti priaznivcom v sektore pre hostí, ktorí dalo o sebe vedieť po prvom góle v sieti Edwina van der Sara. Po zákroku zostal ležať na zemi jeden muž krvácajúci z rany na hlave, ďalších troch fanúšikov vyviedla z anglického asi 4,5-tisícového “kotla” polícia.

“Scéna z Olympijského štadióna otriasla všetkými na Old Trafforde. Z nášho pohľadu miestna polícia mlátila aj nevinných fanúšikov. Ani jeden z klubov nemá právo zasahovať do práce polície, preto vítame iniciatívu UEFA vyšetriť udalosti, ku ktorým prišlo,” znie vyhlásenie na internetovej stránke Manchestru United.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *