Po. júl 22nd, 2024

Kauza termínovej kolízie ázijského turné anglického futbalového klubu Manchestru United a júlového kontinentálneho šampionátu dospela do patovej situácie, z ktorej sa majster Premier League snaží dostať načrtnutím možnosti o zrušení stretnutia v Malajzii. Riešenie neprinieslo ani stredajšie stretnutie šéfa Premier League Dava Richardsa, prezidenta United Davida Gilla a jeho kolegu z Ázijskej futbalovej federácie (AFC) Mohameda Bin Hammama v Kuala Lumpur.

Vedenie klubu po ňom tlmočilo už skôr prezentovaný názor malajzijskej strany, že “zápas, ktorý sa mal uskutočniť 27. júla, bol pripravovaný ako kľúčová súčasť osláv 50. výročia nezávislosti krajiny od britskej koloniálnej správy a zároveň vzácna možnosť hrať pred vernými malajzijskými fanúšikmi.”
AFC navrhla “červeným diablom” odklad termínu letného turné, aby sa časovo natoľko nekrylo s programom ázijského šampionátu, ktorý sa uskutoční od 7. do 29. júla v Malajzii, Thajsku, Indonézii a Vietname. “Žiaž, najnovšie informácie hovoria o tom, že dohoda medzi Malajzijskou futbalovou asociáciou a AFC nedovožuje zorganizovať stretnutie bez súhlasu ázijského strešného orgánu. Stále však veríme, že sa nájde riešenie a zápas sa uskutoční podľa plánov,” uvádza sa v stanovisku ManU. Minister športu Malajzie Azalina Othman Said pre národnú agentúru Bernama v stredu uviedol, že oslovil Hammama so žiadosťou o špeciálnu výnimku, aby sa duel mohol konať aj počas ázijského šampionátu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *