Št. mar 28th, 2024

V sobotňajších stretnutiach 16. kola Premier League si favoriti poradili so svojimi súpermi. Na svoje konto si pripísali po tri body priebežne prvý FC Liverpool, druhá FC Chelsea, tretí Manchester United i štvrtý Arsenal Londýn.
Chelsea Londýn potvrdila, že má v aktuálnej sezóne vynikajúcu obranu aj sobotňajšou výhrou na pôde Boltonu 2:0. Do štatistík si úspešne zásahy pripísali Francúz Anelka a Portugalčan Deco. Chelsea sa postarala v tomto stretnutí o rekordný zápis. V aktuálnej sezóne zvíťazila na ihrisku súpera už jedenásty raz v rade, čo je nový rekord v rámci všetkých najvyšších anglických futbalových súťaží. Doteraz bola spoludržiteľom tohto rekordu s Tottenhamom, ktorý v roku 1960 vyhral vonku 10 duelov v rade.
Klub momentálne zraneného slovenského reprezentanta Martina Škrtela FC Liverpool zvíťazil na ihrisku Blackburnu Rovers 3:1, keď gól zaznamenali Xabi Alonso, Yossi Benayoun a výsledok spečatil v 90. minúte kapitán Steven Gerrard.
Tri body pre Manchester United vybojoval v samotnom závere zápasu proti priemernému Sunderlandu obranca Nemanja Vidič. Odchovanec Crvenej Zvezdy Belehrad tak strelil jeden z najdôležitejších gólov v drese “červených diablov”. Ďalší z adeptov na ligový titul, Arsenal Londýn, vydrel víťazstvo v zápase s Wiganom, ktorý zdolal taktiež najtesnejším rozdielom 1:0 gólom Adebayora zo 16. minúty.
Strelecky sa v 16. kole darilo Michaelovi Owenovi, ktorého dva presné zásahy ale napokon nestačili Newcastlu na tri body v stretnutí proti Stoke City. Newcastle si síce v prvom polčase vypracoval dvojgólové vedenie, no po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu sa zverenci trénera Joa Kinneara museli uspokojiť “len” s bodom za remízu 2:2, ktorú zariadil gólom v úplnom závere Faye.
Fulham doma remizoval s Manchestrom City 1:1. Oba góly stretnutia padli v prvom polčase, na úvodný presný zásah Mwaruwariho v 6. min odpovedal v 27. min domáci Bullard.
Výsledky – sobota:
Manchester United – FC Sunderland 1:0 (0:0)
Gól: 90. Vidič, 75 400 divákov
Fulham – Manchester City 1:1 (1:1)
Góly: 27. Bullard – 6. Mwaruwari, 24 012 divákov
Arsenal Londýn – Wigan Athletic 1:0 (1:0)
Gól: 16. Adebayor, 59 317 divákov

Blackburn – FC Liverpool 1:3 (0:0)
Góly: 86. Cruz – 69. X. Alonso, 79. Benayoun, 90. Gerrard, 26 920 divákov
Bolton – Chelsea Londýn 0:2 (0:2) – Miroslav Stoch do hry nezasiahol, sedel na lavičke náhradníkov
Góly: 9. Anelka, 21. Deco, 22 033 divákov
Hull City – FC Middlesbrough 2:1 (0:0)
Góly: 82. Turnbull (vl. gól), 85. King (z 11 m) – 79. Sanli, ČK: 85. Wheater (Middlesbrough), 24 912 divákov

Newcastle United – Stoke City 2:2 (2:0)
Góly: 8. a 24. Owen – 60. Sidibe, 90. Faye, 47 422 divákov

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....