So. apr 20th, 2024

V nedeľňajšom šlágri 34. kola I. anglickej futbalovej ligy medzi Manchestrom United a Arsenalom Londýn boli úspešnejší domáci “červení diabli”. Zverenci Alexa Fergusona zvíťazili nad “kanoniermi” tesne 2:1. Arsenal, ktorý mal poslednú reálnu šancu zabojovať o titul, sa ujal vedenia hneď po prestávke gólom Adebayora. Za United vyrovnával o šesť minút z opakovaného pokutového kopu najlepší tohtosezónny strelec v červenom drese Cristiano Ronaldo. Víťazný zásah zaznamenal v 72. minúte anglický reprezentant Hargreaves. Manchester tak má minimálne do pondelkového večera na čele tabuľky šesťbodový náskok pred druhou Chelsea, ktorá má k dobru stretnutie s Wiganom, Arsenal stráca na prvú priečku už deväť bodov.
V druhom zápase FC Liverpool v zostave i so slovenským stopérom Martinom Škrtelom zdolal doma Blackburn Rovers 3:1. Reprezentačný obranca SR videl v 72. min zápasu za taktický faul na prenikajúceho útočníka hostí Jasona Robertsa svoju prvú žltú kartu počas pôsobenia na ostrovoch. “The Reds” na Anfield Road strelecky odklial po hodine hry kapitán Steven Gerrad, druhý presný zásah pridal hlavičkou Fernando Torres a gólovú poistku striedajúci Ukrajinec Andrej Voronin. Za “baníkov” znižoval v nadstavenom čase na konečných 1:3 Roque Santa Cruz. Podvečer je na programe šláger Manchester United – Arsenal Londýn.