Pi. júl 19th, 2024

Fanúšikom United prekážala ostrá konfrontácia s francúzskou políciou v zápase Ligy majstrov proti OSC Lille.

Manchester United poslal vedeniu Európskej futbalovej únie (UEFA) svoju verziu správy z incidentu, ktorý sa udial počas prvého zápasu osemfinálovej fázy Ligy majstrov proti mužstvu OSC Lille. Zápas na francúzskej pôde v Lens vtedy vyhral anglický tím 1:0.

Fanúšikovia anglického celku začali počas duelu triasť kovovou mreľou oddežujúcou tribúnu od hracej plochy a v 15. min. boli z tohto dôvodu konfrontovaní s francúzskou políciou. Tá použila slzný plyn, následkom čoho sa navzájom fanúšikovia takmer udusili.

Angličania sa tiež sťaľovali na preplnenosť štadióna. “Poslali sme im všetky mejlové správy, ktorý sme obdržali od poškodených fanúšikov. Je v našom záujme zabezpečiť bezpečnosť našich fanúšikov. Chceli by sme, aby sa tento prípad už neopakoval a aby sme už takéto scény nemuseli vidieť,” povedal hovorca United. UEFA bude o tomto prípade rokovať 22. marca.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *