Ut. apr 16th, 2024

Z talianskeho futbalistu Federica Machedu sa stáva záchranca anglického klubu Manchestru United. Sedemnásťročný talentovaný útočník rozhodol 5. apríla domáci zápas 31. kola proti Aston Ville (3:2) gólom v 93. minúte a v sobotu 11. apríla na pôde Sunderlandu bol ako striedajúci hráč opäť povestným “jazýčkom na váhach”, keď jeho gól zo 76. minúty sa ukázal ako rozhodujúci.
Tréner “červených diablov” Alex Ferguson vyzdvihol rodáka z Ríma ako niečo špeciálne po tom, ako Macheda už druhýkrát v rade zariadil pre jeho tím plný bodový zisk. Navyše prispel výraznou mierou k možnosti Manchestru vybojovať si tretí titul v Premier League v rade aj napriek faktu, že do konca sezóny už nestihne nazbierať dostatok zápasov, aby sa mu v prípade úspešnej obhajoby ušla medaila pre šampióna.
“Všetko, čoho sa dotkne, akoby sa premenilo na zlato. Bol na správnom mieste, keď loptu tečoval, no neviem, či o tom vôbec vedel,” skonštatoval tréner Sunderlandu Ricky Sbragia po zápase, o ktorého osude rozhodol Macheda tečovaním strely Michaela Carricka.
Kým Sbragia sa domnieva, že išlo o náhodný gól, podľa sira Alexa Fergusona Macheda jednoducho potvrdil prirodzený čuch na góly. “Na tom chlapcovi je niečo špeciálne. Rozmýšža veľmi rýchlo a kanonieri majú presne tieto kvality. Má dobrý inštinkt,” vyjadril sa dlhoročný kormidelník tímu z Old Traffordu pochvalne na adresu svojho zverenca, ktorého pred dvoma rokmi získal z mládežníckeho tímu Lazia Rím.