Pi. júl 12th, 2024

Prezident talianskeho futbalového klubu Lazio Rím Claudio Lotito v stredu vyhlásil, že Manchester United zaplatil rodine odchovanca Lazia Ríme, čiže “biancocelesi”, Federicovi Machedovi za prestup do Anglicka 1,5 milióna eur. Nádejný zakončovateľ mal v tom čase iba štrnásť rokov a Lazio si ho nemohlo zmluvne podchytiť. Po dovŕšení 17. roku podpísal Macheda v auguste 2008 s klubom z Old Trafford profesionálnu zmluvu. Rímsky rodák už dlhšie žiaril v mládežníckych výberoch “červených diablov” a v nedeľňajšom ligovom zápase proti Aston Ville dostal od kouča Sira Alexa Fergusona pri absencii Wayna Rooneyho a Dimitara Berbatova dôveru aj v seniorskom drese. Mladík do zápasu naskočil ako striedajúci hráč a v 93. min utešenou strelou pri svojom debute rozhodol o dôležitom víťazstve ManU 3:2. Anglické média a najmä fanúšikovia Manchestru si talentovaného útočníka okamžite obžúbili, o to väčší smútok zavládol v Taliansku. “Manchester United zaplatil Machedovmu otcovi 1,5 milióna eur. Chlapec sám dostal z toho iba 80 000, ale ponúknutím vysokej zmluvy za 14-ročného hráča presvedčili jeho rodinu k presťahovaniu sa. Veža ľudí ma kritizuje za to, že sa mi ho nepodarilo udržať v Laziu, ale bol to obrovský obnos peňazí. Našťastie prezident UEFA Michel Platini pripravuje pravidlo, ktoré by takýmto prestupom zabránilo,” povedal pre oficiálnu internetovú stránku klubu z “Večného mesta” Lotito a dodal: “Náš mládežnícky systém je, zdá sa, iba stratou času, ak si uvedomíme koľko hráčov sa dostane do prvého tímu.”
Macheda pôsobí v Manchestri od roku 2007, teda od svojich 16 rokov. Podľa predstáv prvého muža európskeho futbalu Michela Platiniho by v podobných prípadoch museli veľkokluby zaplatiť materským klubom talentovaných futbalistov primerané odstupné.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *