Po. jún 17th, 2024

Kontroverzné prvé osemfinálové stretnutie futbalovej Ligy majstrov 2006/07 medzi LOSC Lille a Manchestrom United (20. februára) napokon neostalo bez odozvy zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA).

Disciplinárna komisia najvyššieho kontrolného orgánu futbalu na starom kontinente potrestala francúzskeho zástupcu pokutou 100 000 švajčiarskych frankov (61 734 eur) za nedodržanie bezpečnostných opatrení, slabú usporiadateľskú službu a za nevhodné správanie tímu po góle Ryana Giggsa v 83. min, vďaka ktorému zvíťazili “červení diabli” u súpera 1:0.

V odvete sa zrodil rovnaký výsledok v prospech klubu z Old Traffordu, čo zabezpečilo zverencom trénera Sira Alexa Fergusona postup do štvrťfinále.

Pokuta vo výške 15 000 švajčiarskych frankov (9256 eur) sa “ušla” aj Manchestru. Dôvodom bolo nedisciplinované správanie fanúšikov “ostrovanov” počas zápasu a pri vstupe na štadión. Oba kluby sa môžu voči rozhodnutiu UEFA odvolať do troch dní.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *