St. júl 24th, 2024

Old Trafford možno bude scénou pre Veľký futbalový návrat Henrika Larssona na Britské ostrovy.

Manchesterský Old Trafford by mohol podľa správ švédskych médií vidieť futbalový návrat “penzionovaného” bývalého útočníka Celticu Glasgow či FC Barcelona Henrika Larssona.

Súčasný zamestnávateľ 35-ročného kanoniera, ktorý sa po majstrovstvách sveta rozlúčil s reprezentačnou kariérou aj “Veľkým” futbalom, švédsky klub Helsingborg IF zatiaľ informáciu nekomentoval, ale televízna stanica TV4 a bulvárny denník Aftonbladet citujúc nemenované zdroje už avizovali tlačovú konferenciu, ktorá prekvapujúci angažmán potvrdí.

Larsson by mohol Manchester United posilniť okamžite na báze hosťovania do konca zimnej prestávky do marcového začiatku najvyššej švédskej súťaže. Člen Britského impéria sa v roku 2004 lúčil so zeleno-bielym dresom Celticu s bilanciou obdivuhodných 242 gólov.

V drese katalánskeho mužstva potom nastúpil v 33 stretnutiach, pridal do svojej zbierky 12 gólov a prispel k dvojnásobnému návratu Barcelony na španielsky trón. Navyše 17. mája nastúpil ako striedajúci hráč aj vo víťaznom finálovom stretnutí Ligy majstrov s Arsenalom FC na ihrisku Stade France v Paríži (2:1), čo bolo jeho posledné vystúpenie vo farbách Barcelony pred návratom do Helsingborgu, kde rozšíril svoju streleckú bilanciu o ďalších osem presných zásahov.

V národnom drese odohral 93 stretnutí, 36-krát sa zapísal do streleckej listiny.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *