Pi. apr 19th, 2024

Futbalisti FC Chelsea nepodľahli psychickému tlaku a v stredajšom dohrávanom stretnutí najvyššej anglickej súťaže presvedčivo zvíťazili v londýnskom derby na trávniku West Hamu United 4:1.

Zverencov portugalského trénera Joseho Mourinha nevyviedol z miery ani pohľad na tabuľku po utorkovom večernom stretnutí medzi Manchestrom United a Sheffieldom United (2:0), po ktorom mali “červení diabli” na čele Premier League zásluhou presných zásahov Carricka a Rooneyho už šesťbodový náskok.

V Upton Parku však hráči “The Blues” neponechali od úvodných minút nič na náhodu a všetkým dali jednoznačne najavo, že boj o titul bude ešte nesmierne zamotaný. Chelsea momentálne od tímu kouča Alexa Fergusona delia tri body, obaja súperi sa však ešte stretnú v domovskom stánku Londýnčanov na Stamford Bridge, kde sa môžu “mourinhovci” dotiahnuť na Manchester.
O víťazstvo Chelsea sa na trávniku “kladivárov” dvoma presnými zásahmi postaral predovšetkým Shaun Wright-Phillips, po jednom góle pridali Salomon Kalou a osvedčený kanonier Didier Drogba. Za domácich v prvom polčase vyrovnal Tevez, to však bolo zo strany West Hamu všetko.
Zásluhou dvoch presných zásahov kapitána Stevena Gerrarda (druhý z pokutového kopu) zvíťazili hráči Liverpoolu nad Middlesbrough 2:0 a vrátili sa na tretiu priečku tabuľky, keď preskočili Arsenal Londýn. V zostávajúcom stredajšom dueli si Blackburn poradil na domácom ihrisku s Watfordom 3:1.

Súhrn výsledkov stredajších dohrávaných stretnutí najvyššej anglickej futbalovej súťaže:
West Ham – Chelsea 1:4 (1:2)
Góly: 35. Tevez – 31. a 36. Wright-Phillips, 52. S. Kalou, 62. Drogba

Blackburn – Watford 3:1 (3:1)
Góly: 7. Veijeany, 10. J. Roberts, 32. McCarthy – 21. Rinaldi

Liverpool – Middlesbrough 2:0 (0:0)
Góly: 58. a 65. Gerrard (druhý z pok. kopu)