St. júl 24th, 2024

Manažér Bayernu Mníchov Uli Hoeness v reakcii na neutíchajúci záujem Manchestru United o získanie Owena Hargreavesa vyčíslil sumu, pri ktorej je bavorský futbalový veľkoklub ochotný začať uvažovať o vyviazani zo zmluvy platnej do roku 2010: astronomických 102 miliónov eur.

United pritom ponúkli ani nie štvrtinu tejto položky: 25 miliónov eur (17 miliónov libier). O zámernej nadsadenosti požiadavky, ktorá v preklade vlastne znamená len duplikovanie vyhlásenia o nepredajnosti 25-ročného stredopoliara s kanadským pôvodom, svedčí skutočnosť, že doterajším rekordom je odstupné 73,5 milióna eur pri prestupe Zinedina Zidana z Juventusu Turín do Realu Madrid.

Napriek rezolútnej blokáde zo strany nemeckého majstra je Hargreavesov manažér Roman Gill stále optimistom: “Verím, že celá táto záleľitosť sa ešte neskončila. Uli Hoeness a tréner Felix Magath síce odmietli akékožvek úvahy, ale možno zmenia názor po tom, čo si nájdu začiatkom budúceho týždňa čas na rozhovor s Owenom. Chce im osobne vysvetliť, čo cíti a ako sa na vec pozerá,” predznamenal Gill v britskom denníku The Sun.

Prípadný odchod defenzívneho záložníka by bol druhým výrazným oslabením stredu poža úradujúceho nemeckého futbalového majstra po zamierení Michaela Ballacka do FC Chelsea. Hargreaves, ktorého po MS zvolili fanúšikovia za najužitočnejšieho hráča anglického výberu na šampionáte, v stredu vyvolal rozruch rozhovorom publikovaným v Sport-Bilde. Priznal v ňom záujem klubu z Old Traffordu i svoju v princípe pozitívnu odozvu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *