St. apr 24th, 2024

Argentínsky futbalový obranca Gabriel Heinze neuspel so svojím podnetom na arbitrážne konanie anglickej Premier League, ktorým sa chcel vymaniť zo zmluvy s Manchestrom United a uvožniť si tak cestu do FC Liverpool. Trojčlenná arbitrážna komisia v utorok rozhodla v prospech jeho súčasného klubu. “Rada Premier League zostavila komisiu, ktorá si vypočula obe strany a preštudovala dôkazový materiál. Na základe týchto faktov sa rozhodla odmietnuť hráčovu sťažnosť ako neopodstatnenú,” znie verdikt vedenia súťaže.

O hráčove služby sa veľmi intenzívne uchádzal tréner FC Liverpool Rafael Benitez, ktorý úradujúcemu majstrovi adresoval ponuku na 6,8 milióna libier. Napriek tomu, že táto suma údajne spĺňa predstavy Alexa Fergusona, z Old Traffordu prišla negatívna odpoveď a navyše aj séria podráždených reakcií škótskeho kormidelníka. Juhoameričan bol naklonený prijať návrh z Liverpoolu a vyrukoval s listom, v ktorom mu United umožňujú odísť, ak záujemca splní finančné požiadavky. Manchester United, ktorý v Londýne zastupoval prezident David Gill aj tréner Alex Ferguson, údajne ani ústnou, ani písomnou formou takéto podmienky prestupu neschválil.
Výsledok arbitráže pozorne sledovali aj na Stade Gerland, 29-ročný ľavý obranca sa po zranení Brazílčana Crisa totiž ocitol v hľadáčiku šesťnásobného francúzskeho majstra Olympique Lyon.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *