Giggs útočí na druhé miesto Billa Foulkesa

Sobotné mestské manchesterské derby v anglickej futbalovej Premier League bude mať zvláštnu príchuť pre lídra United Ryana Giggsa. Waleský reprezentant sa svojím predpokladaným štartom v dueli 17. kola proti City vyrovná Billovi Foulkesovi, ktorý so 668 zápasmi v drese “červených diablov” figuruje na druhom mieste v historických tabuľkách United hneď za fenomenálnym Bobbym Charltonom. Ten má na konte až 754 stretnutí.

Pre najstaršieho člena súčasného kádra ManU však bude zápas na Old Trafford predovšetkým príležitosťou na zvežadenie šesťbodového odstupu na čele tabuľky Premier League pred druhou Chelsea. “The Blues” majú cez víkend na programe Veľkú bitku o Londýn s Arsenalom, ktorá príde na rad až v nedeľu, a navyše zápas k dobru. “Kým hrám futbal, nepozerám sa na štatistiky. Možno sa k nim vrátim, keď skončím kariéru a budem cítiť aj pýchu, ale v tomto momente sa sústreďujem na svoje výkony,” poznamenal Giggs. Tridsaťtriročný rodák z Cardiffu si dobre uvedomuje vážnosť zápasu pre fanúšikov United a City, ale pozerá sa naň na pozadí cesty za svojím deviatym anglickým titulom. V prípade, že by sa United tešili tento rok z triumfu Premier League, stal by sa najdekorovanejším futbalistom v histórii súťaže, keďže teraz sa o tento primát delí s Liverpoolčanmi Alanom Hansenom a Philom Nealom. Medzi plejádou skvelých hráčov United však nemá konkurenciu, k ôsmim ligovým titulom pridal aj štyri víťazstvá v FA Cupe, dve v ligovom pohári a jeden v Lige majstrov.

“Posledné dve sezóny sme naháňali Chelsea. Teraz sme zvedaví, ako budú reagovať, keď majú oni naháňať nás. Majú silné a skúsené mužstvo, ktoré nerobí zbytočné chyby, ale pred ťažkým zápasom s Arsenalom sú určite pod väčším tlakom ako my,” povedal Giggs a dokázal tak, že myšlienky hráčov United budú v nedeľu skôr na Stamford Bridge ako na Old Trafforde.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *