Ut. jún 18th, 2024

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v pondelok poskytla vyhlásenie, podľa ktorého neplánuje vyvodiť voči španielskemu veľkoklubu Real Madrid žiadne konzekvencie v súvislosti s kauzou údajného nečestného lanárenia klenotu Manchestru United Cristiana Ronalda. FIFA však “bielemu baletu” naznačila, že ak by sa potvrdili zákulisné informácie o tom, že portugalského loptového virtuóza presviedča k nedodržaniu platného kontraktu s ManU, mohla by zvážiť potrestanie klubu. “Červení diabli” sa 9. júna obrátili na najvyššiu inštanciu svetového futbalu s oficiálnou sťažnosťou ohľadne pokusov Realu angažovať Cristiana Ronalda. Napriek tomu, že najlepší hráč Premier League 2007/2008 má platný štvorročný kontrakt, Real sa vytrvalo snaží motivovať ho k prestupu na Iberský polostrov a to sa predstaviteľom úradujúcich šampiónov Ligy majstrov neveľmi páči. “Na základe dokumentácie, ktorú sme mali k dispozícií nemôžeme konštatovať žiadne porušenie pravidiel. Z toho dôvodu sme sa v súlade s platnou praxou rozhodli nevyvodiť žiadny druh formálnej procedúry v tejto záležitosti. Španielsku futbalovú federáciu sme informovali o sťažnosti anglického klubu a požiadali ju, aby svojmu členovi Realu Madrid pripomenula, že pri porušení pravidiel mu hrozia právne konzekvencie,” konštatuje sa v pondelňajšom tlačovom komuniké FIFA.
Napriek tomu, že samotná hviezda portugalskej reprezentácie opakovane vyhlásila, že má záujem obliekať dres “bieleho baletu”, kouč Alex Ferguson ako i majiteľ ManU Malcolm Glazer jasne deklarovali, že loptového virtuóza Cristiana Ronalda do Madridu pustiť nemienia.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *