Pi. jún 14th, 2024

Situácia okolo pôsobenia argentínskeho kanoniera Carlosa Teveza v anglickej futbalovej Premier League sa záujmom Manchestru United ešte viac zauzľuje. hľadanie odpovede na otázku, kto vlastní práva na zostávajúceho z dvojičky “danajských darov” angloiránskeho podnikateľa Kiu Joorabchiana West Hamu United, môže azda najviac tešiť právnikov Sheffieldu United, ktorí stále živia šancu na administratívny návrat do elitnej súťaže na úkor “kladivárov”. Tí totiž pri angažovaní Teveza a Javiera Mascherana z brazílskeho Corinthians evidentne nedodržali prestupové regule zakazujúce podpísať kontrakt s hráčom, ktorý je súčasne zmluvne viazaný na tretiu stranu, v tomto prípade Joorabchianovu spoločnosť Media Sports Investment (MSI). Za svoj priestupok im už nezávislá komisia vymerala pokutu 5,5 milióna libier, Sheffieldu sa to však máli a žiadajú bodovú sankciu, ktorá by “Hammers” poslala do druhej najvyššej súťaže namiesto “Blades”.
Na tenký žad vstúpil celu svojou váhou ešte aj Alex Ferguson, ktorý prišiel s vážnou ponukou na prestup Teveza do tímu úradujúceho majstra. “Zainteresované strany sa už dohodli a my veríme, že prestup čoskoro dotiahneme do konca. Predpokladal som, že do záveru víkendu bude v tejto otázke jasno, ale nastalo zdržanie,” povedal Ferguson a spresnil, že sa čaká na súhlas Premier League, ktorá musí vystaviť povolenie vzhľadom na problémové okolnosti Tevezovho vstupu na britské trávniky. “Carlito” očaril Sira Alexa Fergusona v ostatných zápasoch uplynulého ligového ročníka, strelil dokonca víťazný gól v dueli West Hamu proti “červeným diablom”, ktorý znamenal pre “Hammers” definitívu záchrany. Tréner Manchestru mu vzápätí na večierku, ktorý po skončení sezóny zorganizoval Argentínčan v službách ManU Gabriel Heinze, prezradil, že je zaňho ochotný siahnuť aj hlbšie do pokladnice.
Samotný hráč už počas sezóny, ktorá sa pre neho vôbec nevyvíjala ruľovo, hoci ju napokon uzavrel so sžubnou sedemgólovou bilanciou, vysielal za Atlantik signály, že by sa rád vrátil do Corinthians. V súčasnosti si plní reprezentačné povinnosti na juhoamerickom šampionáte Copa América a jeho reakcie na záujem Manchestru United rozhodne nehýria nadšením. “Zaregistroval som nejaký kontakt,” prehodil vo Venezuele pri poskytovaní autogramov po tréningu “Albicelestes” na stredajšie semifinálové stretnutie s Mexikom.
Interes “červených diablov” zatiaľ ešte viac posilnil vieru Sheffieldu United, že ich nádeji na záchranu ešte neodzvonilo a podnet na vyšší súd sa môže skončiť v jeho prospech. “Ak som to správne pochopil, išlo by o istý druh hosťovania, ktorý by každý z dvoch rokov stál 3 milióny libier. Ak je reč o takejto vysokej sume, potom ma nikto nepresvedčí, že nejde o prestupový poplatok. Chceme dokázať, že za týmito peniazmi sa skrýva povinnosť platiť tretej strane,” prezradil svoju stratégiu prezident Sheffieldu United Kevin McCabe.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *