Pi. máj 24th, 2024

Tréner anglického futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson sa vzdal akejkožvek nádeje, že by jeho mužstvo ešte dostihlo v tabuľke vedúci tím FC Chelsea. Londýnsky klub vyhral minulý víkend v lige nad Portsmouthom 2:0 a tým podľa Fergusona prišiel Manchester United o šancu na titul.

“Zmierili sme sa so situáciou, že Chelsea si to už nenechá ujsť. Ich sila by im to jednoducho ani nedovolila. Pre nás je odteraz jedinou výzvou skončiť na druhom mieste,” uviedol lodivod červených diablov. Čím bližšie je avizovaný prestup Michaela Ballacka na Stamford Bridge, tým častejšie smerujú na Fergusona otázky, či Chelsea nebude v nasledujúcom období dominovať tak, ako to bolo v prípade United v 90-tych rokoch.

“Samozrejme sa musíme usilovať, aby tomu tak nebolo. Nie je až také nereálne im to znemožniť, pretože my máme mladý tím so sžubnou budúcnosťou. Ale je to pre nás veľká výzva, pretože všetci vieme, aké vynikajúce finančné zázemie majú v Chelsea k dispozícii. Očakáva sa od nich, že sa v lete zbavia troch, štyroch ´okrajových´ hráčov a namiesto nich prídu štyria alebo piati noví. To je ich spôsob, ktorým zamýšžajú pracovať,” vyjadril sa na adresu Chelsea populárny kormidelník so šľachtickým titulom.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *