Ut. júl 16th, 2024

Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Alex Ferguson v rozhovore pre francúzsky denník L’Equipe povedal, že Cristiana Ronalda v lete 2008 Realu Madrid nepredal s ohľadom na jeho talent, nie v dôsledku údajných nedobrých vzťahov so španielskym veľkoklubom. Portugalský reprezentant sa po skončení sezóny 2007/2008 stal subjektom dlhotrvajúcich špekulácii o jeho odchode do kádra “bieleho baletu”, ktorý za neho ponúkal astronomické odstupné atakujúce hranicu 100 miliónov eur. Hráč sa navyše opakovane vyjadril v tom zmysle, že by rád posilnil Real. Ferguson odchod svojho najlepšieho hráča neodobril a transakcia sa tak neuskutočnila.
“V prvom rade musíte vždy vypočuť hráča. Ak by nastal prípad, že dva kluby by za Cristiana ponúkli sto miliónov eur a on by chcel ísť do Realu, ako by som mu v tom mohol zabrániť? Mohol by som mu iba poradiť, čo je pre neho najlepšie. To by však bolo aktuálne iba ak by sme ho chceli predať,” nechal sa počuť populárny Sir Alex a dodal: “Realu sme v minulosti už viackrát predali našich futbalistov: Heinzeho, Beckhama či Van Nistelrooya. Urobili sme to, pretože také bolo naše rozhodnutie. Cristiana sme však predať nechceli a nejde tu o etickú, ale o obchodnú otázku. Nikdy by som nedovolil, aby emócie ovplyvnili moje rozhodovanie.”
Viacero médií v lete informovalo o “vojne” medzi ManU a Realom, vtedajší prezident “pusiniek” Ramón Calderón dokonca vyhlásil, že ak by za rodáka z Funchalu ponúkol identické odstupné iný záujemca, Ferguson by s jeho odchodom súhlasil.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *