Ut. júl 16th, 2024

Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Sir Alex Ferguson obhajuje majiteľa “červených diablov” Malcolma Glazera, ktorý má dlh vo výške takmer 1 miliardy amerických dolárov. Charizmatický škótsky kouč nikdy nekritizoval Glazera, vždy mu vyjadroval plnú podporu.
“Náš vzťah sa vôbec nezmenil. Od jeho príchodu do klubu v roku 2005 má jeho spoločnosť dlh, ale nie je to podľa mňa nič výnimočné. Vo väčšine podobných prípadov je situácia rovnaká – majitelia klubov majú dlžoby,” vyhlásil Ferguson.
Za minulý rok vykázala spoločnosť na čele s Glazerom stratu vo výške 44,8 milióna libier (49,7 milióna eur) pred zdanením. Podľa prestížneho amerického časopisu Forbes je Manchester United najbohatším klubom na svete, jeho hodnota sa odhaduje na 1,87 miliardy USD.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *