Ut. júl 16th, 2024

Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Alex Ferguson verejne kritizuje svojho kolegu z lavičky FC Liverpool Rafaela Beníteza za údajný nedostatok rešpektu a aroganciu voči ostatným koučom. Sirovi Alexovi sa nepáči, že španielsky kormidelník nazval konkurenčné mužstvo a zároveň mestského rivala FC Everton malým klubom.
“Everton je vežké mužstvo a nie malé, za aké ho arogantne označil Benítez. Arogancia je jedna vec, pohŕdanie konkurenciou druhá. Španielsky kouč sa nevhodne správal voči trénerovi Blackburnu Samovi Allardyceovi počas minulotýždňového ligového stretnutia,” nechal sa počuť 67-ročný rodák z Glasgowa. “Keď Liverpool pri svojom triumfe 4:0 strelil štvrtý gól, Benítez gestami naznačoval, že už je po zápase. Podľa môjho názoru si to Sam nezaslúžil. Pokiaž ma pamäť neklame, žiadny z doterajších kormidelníkov Liverpoolu v histórii klubu sa takto nesprával. Benítez prekročil hranice únosnosti,” dodal Ferguson.
Slovná prestrelka medzi oboma trénermi nie je ničím novým. V januári tohto roka obvinil španielsky lodivod Fergusona zo zastrašovania rozhodcov a tvrdil, že Anglická futbalová asociácia (FA) sa na to len nečinne prizerá.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *